FREE SHIPPING on all local purchases above 95 TL. Code: ATHSHIP
FREE SHIPPING on all local purchases above 95 TL. Code: ATHSHIP
Cart 0

Producer Profile: Colors of Nature

Colors of Nature, 2007 yılında kurulmasından bu yana, Kolombiya’daki kahve yetiştirme geleneğinin evrilmesine inanan, geleneksel yöntemleri geliştirmeye yönelik çalışmalar yapan, bunların yanında da tarla sahipleri ve ailelerine mümkün olan en büyük kazancı kazandırmayı görev bilmiş bir firmadır. Kolombiya’nın batı-kuzeybatı bölgeleri bandında, Risaralda, Huila, Cauca ve Narino gibi birçok bölgede üretim yapan CNC, her sene 80-85 farklı özel mikrolotlar üretiyor. 

Colors of Nature, geleneksel yöntemler ve kahve pazarlama teknikleri üzerine yaptığı çalışmalar dışında, geleneksel kahve variyeteleri ve çekirdek işleme yöntemleri üzerine de yenilikçi çalışmalar yapıyor. Castillo, Caturra, Typica gibi geleneksel variyetelerin dışında Geisha, Tabi ve Wush Wush gibi egzotik variyeteler üzerinde de çalışıyorlar, ki, bu variyeteler arasından bizim favorimiz Wush Wush oldu. Bodur ağacı ve yapraklarıyla Wush Wush, tat ve karakter bakımından Panama Geisha kalitesinde, ama bardakta verdiği zengin ve özgün meyve tatlarıyla çok daha eksantirik.

 

Colors of Nature ile çalışan çiftçilerin hepsinin kendilerine özgü etkileyici hikayeleri var. Bunlardan biri de şüphesiz ki Luis Herney. Luis, ailenin kahveyle ilgilenen en genç ferdi. Huila bölgesindeki San Agustin kasabasına bağlı La Argentina köyündeki tarlası ona babasından miras kalan Luis, henüz 20 yaşındayken çekirdekleri farklı işleme yöntemleri ve fermantasyon şekillleri üzerine deneyler yapmış, farklı toplanma şekillerinin hangi fermantasyon sürecinden geçmesi gerektiğini her zaman bilmiştir.

Farklı işlenme teknikleri üzerine uzmanlaşmanın dışında farklı kahve profilleri de uygulayabilen Luis, ailesine ve San Agustin bölgesindeki birçok çiftçiye kahve işleme teknikleri üzerine mentorluk yapıyor. Luis’in bu takdir edilesi çalışmaları inanın ki tadım notlarına layığınca yansımış.

 

 

 

 


Older Post Newer Post